Kako začnemo?
Na ogenj sveče ali vžigalnik pristavimo mokso in ko le ta zažari, je pripravljena za uporabo. Mokso približamo točki, ki jo nameravamo greti, približamo jo tako blizu, da je občutek še prijeten in ne pekoč. Nato mesto ogrejemo tako, da začnemo nežno krožiti z mokso ali se z njo premikamo desno in levo. To izvajamo dokler je občutek prijeten, ko postane prevroče mokso za trenutek umaknemo in nato nadaljujemo.
Ves čas moramo paziti, da se ne spečemo, saj je žareči del mokse zelo vroč. Na palčki se tekom gorenja nabere prah, ki ga je potrebno sproti spihati iz nje, saj s tem preprečimo, da bi prah padel na kožo in povzročil opeklino. Po končani terapiji je potrebno mokso dobro ugasniti. Zaradi njene izjemne toplote je ne postavljamo v pepelnik, saj je nevarnost, da le ta poči. Mokso je najlažje ugasniti v ugašalcu za mokso ali pa mokso zavijemo v alu folijo in počakamo da ugasne.
Kdaj in koliko časa je najbolje izvajati moksa terapijo?
- ni važno v katerem delu dneva izvajamo terapijo z mokso
Tukaj moramo paziti, da ne odidemo takoj po terapiji ven na hladen zrak. Za uspešno terapijo je potrebno po moksanju še nekaj časa ostati na toplem. V primeru, da morate oditi od doma se ustrezno pokrite s pokrivalom (kapa, šalo, trak).
- moksa terapijo izvajamo 20 minut dnevno
Minute naj bojo zgolj kot primer koliko naj terapija traja, je zgolj okviren čas. Pri izvajanju terapije je potrebno opazovati svoje telo, zato delamo po občutku. Po nekaj minutnem moksanju potipamo predel, ki ga grejemo, če je ta še vedno hladen oz. vlažen z moksanjem nadaljujemo v nasprotnem primeru prenehamo in nadaljujemo naslednji dan.
Poslušajte svoje telo in uspešno moksanje vam želimo!